Zajęcia

Pomiędzy niezliczonymi jeziorami, dusza Polski żyje, a różnorodna historia czeka na odkrycie. Ale Mazury to także kraina, gdzie przyroda jest wciąż nietknięta, naturalna, wieloaspektowa i pełna różnorodności, gdzie relaks i przyjemność jest możliwa z dala od miejskiego życia, pośpiechu i stresu.

Mazury to kraina bajki

Wiele jezior, małe rzeki i kanały, ogromne lasy oraz niezrównana flora i fauna zapraszają do ich poznania. Dzięki wschodnioeuropejskiemu klimatowi, mroźnym, śnieżnym zimom i bardzo gorącym, słonecznym latom, przez cały rok oferuje różnorodność oraz lasy i pola. Ataraxia jest idealnym miejscem do rozpoczęcia codziennych czynności:

 • Sporty wodne
 • Wycieczki rowerowe
 • Foto safari
 • Pływanie i kąpiele w jeziorze,
 • Spacer po lesie
 • Grzybobranie
 • Wędkowanie
 • Spływy kajakowe
 • Wędrówki
 • Chodzenie w rakietach śnieżnych
 • Biegi narciarskie
 • Jazda na łyżwach po jeziorach
 • Wycieczki statkiem
 • i wiele innych

Okoliczne miasta i wsie oferują również różnorodne możliwości robienia zakupów, zwiedzania muzeów i malowniczych historycznych starówek

Miasto Morag jest tylko kilka kilometrów od nas. Jest to miejsce narodzin słynnego filozofa Johanna Gottfrieda von Herdera. Miasto jest jednak znacznie starsze: w ostatniej ćwierci XIII wieku niemiecki zakon rycerski przejął prawdopodobnie pruski zamek, chroniony wodą z trzech stron i wykonany z drewna, na półwyspie Schertingsee. Podążaj śladami przeszłości miasta, które zaprasza do cieszenia się polskim stylem życia z nami.

Ostróda to miasto w polskim województwie warmińsko-mazurskim. Podczas bitwy pod Tannenbergiem w czasie I wojny światowej Hindenburg miał tu swoją siedzibę w szkole. Pochodzący z East Rock Festiwal, który odbywał się w latach 2001-2003, coroczny Światowy Festiwal Reggae odbywa się tu od 2004 roku. Prezentuje się tam przede wszystkim polska scena reggae, ale w składzie zawsze obecne są zespoły zagraniczne.

A może wycieczka do Elbląga, tysiącletniego miasta. Zwiedzanie, zakupy i mała kawa w jednej z ulicznych kawiarni. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o historii miasta, które anglosaski podróżnik Wulfstan wspominał już w 890 roku jako miejsce handlu na rzece Ilfing, to informacje znajdziecie w Muzeum Archeologicznym. Legenda głosi, że chłopiec piekarza uniemożliwił rycerzom zakonu zabranie Elbląga po 1521 roku. Na pamiątkowe zdjęcie stoi jako pomnik na rogu ulicy.

Malbork jest miastem powiatowym powiatu malborskiego w polskim województwie pomorskim, znanym z Marienburga (Zamek w Malborku), który jest uważany za największe dzieło gotyku ceglanego. W latach 1309-1457 zamek był siedzibą wielkich mistrzów krzyżackich, a tym samym głównym domem i centrum władzy państwa krzyżackiego. Inne interesujące miejsca to neogotycka wieża ciśnień, budynek stacji i pomnik Kazimierza IV. Andreas, zwany Jagiellończykiem, który jako król Polski przeniósł się do Marienburga jako nowa siedziba królewska w 1457 roku.

We Fromborku można odwiedzić grób słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, który mieszkał tu do 1543 roku. Miasto graniczy z Zalewem Wiślanym nad Morzem Bałtyckim.

Wszędzie na Mazurach napotkasz również bociany wolno żyjące, ponieważ połowa bocianów w Europie jest tu w domu i przywita Cię głośnym, klekotliwym koncertem.

Nie zapomnij zaplanowac dnia w Gdańsku, ponieważ Gdańsk jest oddalony od Ataraxii tylko o około dziewięćdziesiąt minut. Wspaniała wycieczka dzienna, która oferuje coś dla każdego.

Do Olsztyna, wysportowani moga dotrzeć z Ataraxii nawet rowerem. Okolo 40 km, wzdłuż jezior i lasów wizualna i relaksująca przyjemność. Założone w połowie XIV wieku Metro, z zamkiem Allenstein i jego okrągłą wieżą, łatami dachowymi i imponującymi budynkami z cegły, jest prawdziwym symbolem. Stoi tu także pomnik Kopernika, który urodził się w Olsztynie. Restauracje, kino, galerie.

Wolfsschanze to kamuflażowa nazwa wojskowego centrum niemieckiego sztabu dowodzenia Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej była to jedna z kwatery głównej Fuhrera i znajdowała się w pobliżu Rastenburga (dziś Kętrzyna) w pobliżu wsi Görlitz (Gierłoż) w Prusach Wschodnich, dziś w Polsce. W czasie wojny podejmowano tu najważniejsze decyzje niemieckiej machiny wojennej. Stąd też obserwowano operację Barbarossa i tu właśnie miał miejsce odważny, choć nieudany, zamach na życie Fuhrera, dokonany przez Clausa Schenka von Stauffenberga.

Polskie wybrzeże Bałtyku jest również oddalone o półtorej godziny jazdy samochodem, z którego po słonecznym dniu pływania można wrócić do ciszy i spokoju Ataraxii.

Joanna chętnie udzieli Ci wskazówek i porad, gdzie możesz wybrać się na wycieczkę.

Zajęcia w hotelu

W hotelu oferujemy Państwu szeroki wachlarz możliwości aktywnego i relaksującego spędzania wolnego czasu:

 • Własna sauna i jacuzzi
 • Aromatyczna sala z oświetleniem
 • Salon gier planszowych
 • Biblioteka w czterech językach (niemiecki, polski, niderlandzki, angielski)
 • Możliwości grillowania i ogniska na terenie hotelu
 • Podziwianie dzikiego, naturalnego jeziora (z kładki lub kajaka)
 • Wędkowanie
 • Rekolekcje malowania, pisania i po prostu odpoczynek

Przyjazd: Na Mazury można łatwo dojechać samochodem lub skorzystać z dobrze rozwiniętej sieci autobusowej i kolejowej. Nie ma bezpośredniej autostrady na Mazury, ale jest kilka dróg szybkiego ruchu. Ci, którzy wolą podróżować samolotem do Ataraxii, najlepiej lecieć do Gdańska. Polska gościnność i wyśmienite, oryginalne jedzenie sprawiają, że Mazury to także kulinarne doświadczenie w Polsce.

Zafunduj sobie trochę Mazur. Odpocznij w Ataraxii. Ataraxia – Gledy.