Tradycyjna kuchnia

Zrównoważony rozwój zaczyna się od zdrowej i naturalnej diety. Ataraxia korzysta ze świeżych i lokalnych produktów spożywczych, które rosną na lokalnych polach i wzmacniają poczucie wyjątkowości tego szczególnego miejsca natury.

Kuchnia polska

Ze względu na polską historię, kuchnia polska na przestrzeni wieków rozwinęła się w bardzo różnorodną kuchnię i ma wiele podobieństw z sąsiednimi Czechami i Słowacją, jak również z niemieckimi tradycjami kulinarnymi.

Chociaż polska kuchnia jest tradycyjnie bogata w mięso, skupiamy się również na oferowaniu dań wegetariańskich i wegańskich, takich jak zupa z kwaśnych ogórków, potrawy z buraków oraz różne kombinacje ryżu i makaronu.

Dołącz do nas, aby cieszyć się epokami dobrego jedzenia, od słynnych flaków ze średniowiecza, ulubionej potrawy króla Jagiełły, po kilka śródziemnomorskich przepisów, które przyniosła do Polski Bona Sforza (druga żona Zygmunta I z Polski), takich jak ogórek kiszony po polsku, bigos (gulasz myśliwski), ryby świeże i wędzone, nie wspominając o świeżych warzywach, owocach i orzechach.

Pierogi, chyba najbardziej znane danie w polskiej kuchni, podaje się obok nowoczesnej zapiekanki, bagietki z roztopionym serem, mięsem, grzybami, cebulą i ketchupem. Na specjalne życzenie, można u nas zarezerwować tradycyjną polską kolację bożonarodzeniową lub śniadanie wielkanocne.

Proszę podać swoje życzenia przy składaniu wniosku o rezerwację.